Сучасні комунікації дозволяють кожному підтримувати інформаційні звʼязки з більшою кількістю людей, ніж коли б то не було в історії людства до цього ба, та більше за те — бачити їх “у динаміці” з мімікою, на відстані…
Тому, — ми змогли оточити себе такою кількістю контактів, що у нас накопичується різноманітне сприйняття індивідуальних особливостей та характерів людей, яке можна порівняти зі смаковим сприйняттям кави рецепторами нашого роту. І це не залежить від самих уподобань стосовно напоїв на основі кави, — це лиш фізіологія, яка послугує нам аналогією, а може навіть цілою метафорою, якщо уяви та життєвого досвіду вистачить…
Почнемо з того, що саме зерно цієї рослини віддає воді, молоку, вершкам чи іншим компонентам напою, в який додається, свою характерну насиченість та насиченість різноманітних додаткових відтінків, які може сприйняти наш смак. Різна прожарка, мелення, заварка кави, дозволяє регулювати інтенсивність, а добавки на основі жиру, робити смак кремовим, а кориці, кардамону — створювати екзотичну атмосферу. Ще в кавові напої добавляють перець, терті горіхи, зефірки і все чого забажає винахідлива уява сучасної людини. Проте, ключовою цінністю і якістю кави є цей її характерний смак, і він поділяється на 9 основних категорій відтінків, які включають більш ніж 60 засвоєних гастрономічною культурою характерних асоціацій з відчутим.
Той
хто вміє відкриватися в особистих комунікаціях, добре знає, який сильний вплив та враження може створити навіть незнайомець.
Навіть у поверхневій взаємодії!
Все буде залежати від особистих відмінностей особистості та їх визначеності, органічного поєднання, яскравості, а також балансу, тобто відсутності збитковості та перенасичення, крайностей.
Сам смак людини складається зі стійкості, глибини поглядів, твердості принципів, широти доступних відтінків проявів, з їх опанованості, емоційній диференційованості та успішна праця над скількома аспектами, скількома можливо, — вони дають опору.
Далекі трансформуючі подорожі, екзотичні захоплення, конструктивні підвладні пристрасті, — відчуваються безкінечним діапазоном екзотичних переживань і відчуттів, які наша свідомість, наче уві сні, нестримно викличе зі спогадів, або вигадає на такі подразнення, дозволяючи торкнутись далеких палких континентів за одну мить.
Чистота, визначеність смаку, залежить від щільності, але доступності всього спектру, його розкритості та відкритості. Певна гіркота може бути досягнута будь якою кавою, коли її спалити. Певна гіркота може бути досягнута будь якою кавою, коли її буде багато. Певна гіркота може бути досягнута кавою, коли вона переварена. І чиясь, природня характерність, кислота, солодкість, пряність, може розкриватися гостріше, інтенсивніше, а може — мʼякіше, ширше, повільніше. Проте, якість кави вимірюється саме силою смаку, і сила мʼякого смаку саме в тому, що він відчутний, він обʼєктивний як самі впевнені особливості проявів індивідів, проте, підвладний, контрольований…
Спілкуючись та взаємодіючи з людьми, ми часто не можемо довго насолоджуватись ними і хочеться перемкнути смакові рецептори, промити їх чимось нейтральним. Дехто на стільки захоплює та привласнює простір, комунікації, та енергію, під час спілкування що такого агресивного штурму кордонів і неприємного контакту не зможе пережити навіть буддійський монах, якщо перед прямо перед цим він не спустився з гір із парної медитації з Далай Ламою…
І такими нейтральним, чистим, може бути тільки той, хто досяг в своєму проявленні та прийнятті вершини, а точніше, — глибини, на якій відкидаються всі додаткові відтінки та відбитки своєї особистої історії, психіки, виховання, досвіду, его, і лишається чистий ніхто.
Не забарвлюючи свої переживання у кольори свого характеру, а радше навіть відкриваючись потоку дійсності, який включає інших, — ми маємо єдиний шлях для розширення безкінечно не тільки власного досвіду і сприйняття, а, що найцікавіше, розширити свій досвід існування, — досвідом інших. Навіть тих, хто лиш прийшов промити свої втомлені рецептори чистою водою.