Netflix виклав на своєму стрімі свіжий серіал від команди продюсерів Ньюман–Опенгеймер–Шмідт, з Робертом Де Ніро в головній ролі та ролі спів-продюсера.
Режисер Lesli Linka Glatter
Серіал розповідає про напружені драматичні 6 днів боротьби проти кризи, перед якою постала неназвана країна, дуже схожа на США.
В серіалі за короткий час, та лаконічними телевізійними методами, вдалось доволі вдало предати конструкт сучасної влади, та деякі механізми і образи її функціонування. Товсто продемонстрований цілий ряд викликів, який стоїть перед сучасними інститутами, перед демократією, а заодно, в розважальному та художньому режимі, показано на широку аудиторію більше механізмів та факторів функціонування демократичних інститутів, влади та політики і чому важливо приділяти цьому увагу.
Детектив
Сама центральна і основна лінія сюжету, це на мою скромну думку, — розслідування величезного злочину, та знаходження чутливої вразливості величезного значення. Геніально обрана ця вразливість. Її масштаби легко показати універсальними засобами демонстрації катастроф, а сам прояв атаки, по суті, невидимий і може мати таке широке вираження, що автори сценарію заглибились в нього по повній, витиснувши багато смаків для кіноманів.
Політичний епік
“Картковий будинок” на мінімалках. При том, дешевшими засобами, з вищім темпом, завдяки якісному кастінгу та професійній роботі всієї команди, створено ширше поле образів та учасників політичної боротьби.
Також, фактично, приділено увагу вразливості керування будь чого однією людиною, і як різні люди, в різний спосіб, у великих протирічних та складних системах, продираються крізь свої обмеження, обмеження систем, та чинять зміни, досягають впливу на масштабні процеси і роблять це не просто з ключовою роллю визначного індивіду, а виключно — внеску в різний момент, різної відповідальності, різними професіоналами.
О так, і це кіно про те, що незбалансоване індивідуальне керування смокче так само, як роздута та ускладнена бюрократія, — по визначенню нездатна реагувати на сучасні виклики, котрі стоять перед всіми суспільствами глобалізованого світу
Психологічна драма
Не скажу чому, але з перших кадрів візуальними ефектами та коректними художніми засобами демонструється значення та вплив психології і ментального налаштування головного персонажу, участі та впливу близьких до нього осіб, це впливає на сюжет та використовується в підтримці уваги та напруги, — блискуче.
Висновок про Зеро Дей
Годна пізнавальна, повчаюча та даюча харчі для осмислення стрічка, якісно зроблена, особливо враховуючи телевізійний бюджет. Багато драматургії і цікавих персонажів з влучним кастом, стислий і насичений сюжет… цим сюжетом навіть зумовлена місцями окрема увага до текстів та їх змісту.
ТУТ ЗІ СПОЙЛЕРОМ
Я трішки не відобразив в огляді того значимого моменту, що вони виставили центрального політикана позитивним персонажем, який все ж виявився (можливо, внаслідок зламу мозку), все ж таки високоморальною людиною, яка позбавилась доньки на якийсь час, але зберегла гідність. В дійсності звісно так не буває 🙂 жартую, — все якраз і тримається на гідних людях та тих хто вірить в краще, вище, у вічне… омінь.