Від самого початку повномасштабного вторгнення держави-терориста росії на територію незалежної унітарної України, якість та зміст пропаганди та дезінформації залишав бажати кращого.

Проте, вочевидь, за рахунок низького критичного мислення цільової аудиторії, а також фантастичних фінансових ресурсів які в це вкладаються, навала ботів і фейків йшла на користь геноциду українців.

З переломним моментом у ході поразок під Харковом та Херсоном, пропаганда втратила можливість спиратися на чисту брехню і почала “добирати” бали за рахунок розкриття “правди” та посипляння голови попилом.

Надалі, її організоване продуктивне просування російського націоналістичного наративу, перетворилося на хаотичне нахраписте та багатоголосе ниття із потужною підтримкою шалених мас ботів, покупного трафіку, переглядів, тощо.

Це ниття призване підняти бойовий дух російського бидла і надавати більше “ванюш”, які на даний момент успішно змішуючись з донецькою та південноукраїнською багнюкою, змогли сповільнити наступ ЗСУ, а під Бахмутом навіть підтримувати дуже сильний тиск на українських героїчних воїнів.

Проте, шизікам, які ведуть цю роботу, доводиться поєднувати ще агресивність, та самовпевненість, яких вимагає імперські колонізаційні амбіції росіян. Але при цьому, вони не можуть виступати від свого імені, імені нациків типу Подоляка, Вітязєвої, Борісєнка, то що робити?

В нормальному конструктивному людському русі були б якісь документи, декларації, праці інтелектуального та історичного характеру. У росіян немає ніхуя. Ні права ні правди, ні вигадки про свої притензії на українські землі, які вони постійно намагаються захопити, підкорити і утримати…

Тому, у цих покручів в останній період почалася якась повна шизофрінічна акробатика, коли накид фейку відбувається через фейковий інформаційний привід до фейку, — який навіть не являється інформацією. Найсвіжіший приклад:

Це — фейкова новина про фейкову публікацію від покупного автора або “підкидного” матеріалу, у якій навіть не брешуть, а роблять гіпотетичне припущення. І.. крапка. Ось ще приклад:

Данні якогось ноунейм каналу на нещасні 80 000 підписників, це якийсь “істочнік канала”… 🤷 але головне, зміст: це не інформація про якісь дії, або характеристики. Це… барабанна дріб: питання у режимі роздумів, які, начебто, ПО ДАННИМ ДЖЕРЕЛА цього супер проникненого в ЗСУ канала, — задає собі питання. В чому тут блять інформація? В чому новина?.. А ось більш побутовий, приклад із нацистської пропаганди для домогосподарок:

Тут нацист Гомольскій робить “новину” з того припущення, що “головні патріоти України” чогось знають або не знають. Хто це такі патріоти? Хто з них головний? Що це за опитування? Припущу, що знання гімну та язику може бути саме критерієм такої “головності” — і все інше просто інтелектуальний пердіж?

І ось так у них у всьому. Так що по ідеї таких прикладів обмеженого, куцого, просто наївного та інфантильного пропагуванню знищення українців, тобто — просування російського шовінізму (задекларованого вже на рівні останніх наказів путіна), — буде більше. Але ніхуя з цього не вийде.

Ми прослідкуємо 🫡