російська пропаганда та дезінформація топорна і тупа, бо дистанція, яка пролягає між свідомістю цільової аудиторії та світу така велика, що гра на більш тонких матеріях не дійде до цієї аудиторії, в яку не потрапляє будь хто, здатний раціонально мислити та психічно здоровий (тому не впадаючий у заперечення). Будь хто мислячий не може не бачити абсурдності та маніпулятивності буквально всього, направленого на обман мас, проте часто не вірить, шо це працює. Проте, це працює, а тупість та топорність, як я сказав, є єдиним шляхом до свідомості цільової аудиторії, і спроби дискутувати по-перше помиляються з цільовою аудиторію, а по-друге легалізують право існування вигідної брехні на правах точки зору. Проте брехня і маніпуляція це не точка зору, а принцип подачі інформації, який мені на стільки очевидний, що я створю цей допис для того, щоб додавати сюди ті випадки, які я можу пояснити. Смисл в тому, що ці механізми постійно повторюються і, пояснивши хоча б десяток, я швидко зможу користуватися цим практичним довідником без того, щоб читати підручники, по яким я вчуся значно повільніше ніж на житті…

  • Загальне
  • Операция Z
  • Маріна Ахмедова
  • Алєксандр Ходаковскій
  • Світлана Піхта
  • Алєксандр Дзермант
  • Дюков
  • Інші джерела та їх моніторінг

Загальні риси: перше, що кидається в очі, якщо трохи помоніторити ворожі канали, то це, що всі вони присвячені зовнішнім подіям. Я цілеспрямовано знайшов той канал, який згадує події які відбуваються всередині росіі. На цьому каналі по 2-3 новини на добу — виключно про внутрішні події. Кожен раз це люта жесть та негатив, або якась дика і вигадана перемога (точний баланс цікаво буде підрахувати).

Друге: хвилі. Наприклад, хвиля, від 17-18.04.2022, котра направлена на контр-удар по репутаційним втратам російської армії, яка відзначилися мародерством та порушенням моралі та людської етики. Ось приклади інформації з цієї хвилі. Головною загальною рисою таких хвіль є відсутність подій реальності, на яку б реагувала така хвиля, бо такі хвилі — повністю штучний інструмент пропаганди рф:

Операция Z – 750 тис ТГ

Маріна Ахмєдова – 50 тис ТГ

Лінія цього джерела полягає у розповсюдженні брехні з приводу страшного стану жителів Донбасу, який контролюється росією з 2014-го року, а також тиражує фейки про обстріли ВСУ, а також агресію нацистської України, яка атакує Донбас з 2014-го року…

Особливістю цього джерела являється поверхневе, художнє, емоційне викладення та дуже агресивне маніпулювання з чергуванням причин та наслідків подій, а також точковими атаками по одній темі в багатьох образах і аспектах. Наприклад — допомога тим самим дончанам…

Яким, чомусь не допомагає росія, яка їх визнала, не допомагає нелегітимне банд-угрупування яке контролює цю територію і 8 років погрожували дійти до Києва, обстрілюючи ВСУ під прикриттям нав’язаних “мінських угод “, ні, чомусь у всих цих ініціаторів горячого збройного протистояння, немає ресурсів або можливостей забезпечити воду, або вода під час війни, нападу на іншу країну, вона не може зникнути. А ще буває, що ті на кого ти нападаєш, дають відсіч. Проте даних категорій та сил у природі таких маніпуляторів не існує. І це метод обману раз.

Тобто: викладення інформації ведеться так, наче те що відбувається відірване від реальності бо у маніпуляції так і є. У відірваному від реальності вигляді, можна взяти будь яку частину воєнізованого протистояння і з певного моменту видати дії іншого за агресію. Достатньо не показувати першого удару, як мінімум. Це зроблено від початку такої подачі і на будь який попередній факт буде згаходитися ще раніше той факт, який все ж буде утримувати маніпулятивну подачу у рамці кадру.

Додано 03.05.22 — ця дура кінчена розгулює двориками окупованого Маріуполя, любуєтеся злом, скоєним росією, ініційованим та проведеним, і каже: “Да, жизнь пробуждается”, і всими силами намагається викликати у читача думку, про те, що це Україна тримала людей у підвалах, а росія тепер рятує. Ти блядь до приходу росії гадаєш люди теж жили так же? російська пропаганда запевняє, що гірше, потім ще гірше, а зараз почнеться краще. Тільки, як, коли в самій росії не починається, а закінчується? Не вийде такими методами добра. Ніяк. Ніколи.

Найбільше звісно, мене вражає та надихає доповнювати це допис, так це нахабність брехні та маніпуляціі примушує доповнювати

Дезінформація про “Азов”. Коментувати щось зайве, вочевидь, що фантазії авторки про якесь окреме соціальне становище та культ цього полку — вигадка. Точніше, окреме тату, окрема ветеранська субсидія, окрема націоналістичність об‘єднуються для надання загальній картинці одного забарвлення — ненависті. Починається текст, звісно, з перших же речень, у зверхньому, обезцінюючому та поверхневому тоні. Хоча, фермер в Україні може стати і металургом, і айтішником, і політиком. Чого не скажеш про рф

2. Алєксандр Ходаковскій — активний ворог, який приймає участь у війні проти України з 2014-го року, посібник росії, раніше працював у сфері шахрайства. Зараз, в цьому, теж:

2. Світлана Піхта — як і попередній автор — українка, яка постраждала ще у 2014-ому році (хоча по її пропагандистській позиції, вона постраждала від дій України, чому це не є фактом дійсності, а є легендою для успішної роботи на ворога, я розберу, оскільки ця злочинниця втекла на окупований Донбас із українського Києва, де її дітей примушували розмовляти українською в україномовних школах. Проте такого примусу не існує, а вимогу для відповідності в українсько або російсько-мовній школі дотримуватися основної мови, пропаганда росії видає за нацизм, маніпулюючи самою історією питання та замовчуючи про саме право українців підтримувати та розвивати БУДЬ ЯКУ культуру яку їм заманеться… в цілому, це й всі претензії Світлани до України, і всі страждання, від неі ж, проте, зі співпрацею з росією проти України, під цю тезу почали підтягуватися всі заяви офіційної пропаганди та фейки, а висвітлення подій війни подається виключно під певним ракурсом і оскільки з цього ракурсу вичоненено реальність, то довести факт обману легко, а дискусії неможливі та легалізують брехню, ставлячи її на рівень точок зору, яким вони не являються.

3. Кухня Роджерса — 50k — чиста дезінформація: вирвані з контексту події, перш за все зовнішні, з грубими саркастичними коментарями, повними агресії, акцент на дискридетиційних візуальних матеріалах, багато перепостів інших каналів із своєї ГРУ/ФСБ-шної юрби для створення враження масовості.

4. Медіатєхнолог — 130К — анонімний пропагандистський канал, який грубою топорною маніпулятивністю просуває російське лайно. Легко натрапити на декілька прикладів.

Ось тут, подається новина про публікацію заяв стосовно Медведчука. Ща легендою канал має акцент на медійних аспектах війни, тому заяви с ходу називаються “ударами”, і прирівнюються. Хоча, Медведчук — незалежний громадянин, який у демократичній країні звернувся з певним проханням за власною ініціативою, а росія —держава і злочинці, точніше злочинне угрупування, оскільки більшість росіян не хоче себе з ними асоціювати (це маніпуляція з мого боку «в про росо яку»). Так от, це заява держави проти приватної особи, але не для пропаганди. Маніпуляція раз. Маніпуляція два: обидва “розгляди” відео починаються… з висновків. При тому — новизни… ммм чё бля? Це конкурс оригінальності, довбойоб ти вшивий? :)) маніпуляція номер два. Інші

Александр Дзермант — 8 тис підписників, білорус. Цікавий тим, що “історик”, проте реально, схоже, віруючий пропагандист. Хоча ось приклад тупої топорноі роботи:

Дюков — просто брехун та маніпулятор, пропагандист фашистської росії. Наприклад, ось публікація про те, що ВАС НЕМАЄ ЄБАТИ ГАВКІТ З ЧУЖОЇ ТЕРИТОРІЇ. Але він їбе? Тоді, де гарантії безпеки для Уераїни від росії? А ніде — з 2014-го року росія активно підтримує та розвиває окупацію Донбасу… і лише через 5 років починаються реальні рухи в бік НАТО. Варто лише пам’ятати реальність, а не ту її частину, яку показують маніпулятори.

4. MyGap — 100К, телеграм канал ютубера, бувшого арештанта, чи як його назвати, і перший канал, який я не можу сходу віднести ні до дези, ні до пропаганди, бо на цьому каналі багато правди, і хронік розвалу росіі з середини. Вражає готовність людей страждати і сміх над власною обмеженністю. В цілому контент не тільки політичний, тому відразу відчувається інший настрій в коментарях. ЦА каналу — росіяни, які не засуджують дії свого керівництва, але і не виправдовують їх, являючись скоріше людьми які “проти всіх”, ніж “за когось”.