Я майже жодного разу протягом цих днів, не торкнувся питання життя та виживання цивільних, хоча саме про нього знаю більше всього. Перш за все, було важливим те, що діється безпосередньо на лінії зіткнення, плюс багато роботи було і лишається на кіберфронті, а от життя під час повітряних тривог, точкових обстрілів, транспортної та товарної блокади та дефіциту, я не висвітлював, оскільки на фоні життя тих, кого бомблять системно, окупували або ще гірше, такі спостереження здалися мені недоречними, а враження та досвід — не маючим особливої вартості. Тим більше, що лайфхаків ні особистого, ні волонтерського характеру я не розробляв та не практикував, хоча активно долучався і до цих процесів, та склав про них думку. Ця публікація буде збирати те, що я згадаю або поважаю за доцільне розповісти із життя цивільного, я би назвав навіть мирно, але — під час війни.

Перш за все, під час війни майже нічого не працює і не функціонує так, як має. Плюс, немає стабільного і впевненого розкладу. Тепер, через 50 днів після початку війни, суттєво почали підійматися ціни. Схоже, це початок перемоги 🙂

Аптеки. Спочатку дуже довгі черги. 3-5 годин. Збільшення розпорядку роботи, система відкритих та закритих акптек, волонтерська розвозка. Гормональні препарати у великому дефіциті, як й інші рідкі препарати які навіть просто розкупили з переляку, а поставити ніяк і ні з відкіля, а часто ще й ні за що.

Паливо. Було постійно проте в чергах (не великих) і по літрах (не до повного). На середину квітня ціна поповзла і за літр дизелю вже просять десь 40 грн.

Їжа.

Дефіцити.

Блок-пости. Хлопці на блок-постах в столиці привітні, у регіоні прискіпливі та уважні. Самі блок-пости по районам Київа, це окремий витвір архітектурного мистецтва, — вчора на Чоколовці побачив цілий форт із блоків посеред дороги, у формі ромбу, із відповідним розташуванням зовнішніх блоків.

Валюта. Поки не купував, і до кінця березня в принципі курс тримався на рівні 29 гривен за долар. Але, вже на третю неделю квітня він дійшов 32.20

Цікаве.

В росії тим часом не тільки втратили Москву, крейсер, але і знайшли нову легенду того, що відбувається і Сурков в центрі.