росія продовжує кволо атакувати, а також рендомно обстрілювати інфраструктуру та людей по території України, добиває бійців у Маріуполі, оточивши їх за рахунок знищення всього міста яке було довкола цих оборонців (є і вцілілі райони, звісно, і місцеві які вижили), активно атакує Миколаїв, Одесу, Дніпро… ну і на фронті, звісно, тримає тиск. І всі очікують наступу, розмовляють про нього та думають, але мені здається, що він вже відбувся…

І ця хвиля, яка втікла з України з награбованим та всесвітнім тавруванням, а також послідуючі діі ЗСУ, суспільства та ситуації, зробили можливим тільки закріплення в Херсоні, а також у всій зоні майбутнього “проходу суходолом в Крим”, аж до Запорізької області, а також доволі суттєве зміцнення по лініі фронту на Донбасі, яке було раніше із місцевими бойовиками росії, а тепер зайнято офіційними військами… і ось цей план вдається росії повністю, і доволі впевнено.

Технічно ми може і могли б звільнити і весь Донбас, але вже геть іншими жертвами з нашого боку. А коли бої розгорнуться, то вони легко будуть проходити саме на тих територіях, які саме і хоче “визволити” ворог. І посунути фронт йому не буде так вже і важко, а значить путін зможе отримати перемогу на свій парад — офіційне зайняття території Донбасу, визнання їх, а також сухопутний коридор до Криму та вода. По договору достатньо чогось, щоб Україна не «бомбила більше Донбас», що вона з радістю підпише, оскільки не бомбила і раніше.

А от визволення вже окупованих зараз територій стає тим важчим, чим довше йде війна, бо росіяни захоплюють важелі керування, змінюють порядки і накачують захоплені регіони ресурсами щоб підкупити місцевим. ВСУ ж тепер не зможе наступати без агресивних дій на ці регіони, тому супутніх трат серед мирних не уникнути. Також, Бучею росіяни попередили, що не будуть церемонитися.