Одна мудра людина підказала мені, що тримати удар, це, по суті, не означає, не відчувати удару, та не отримувати напруги, болю, страждання від нього. Тримати удар, означає — бути сильнішим за відчуте, зуміти це сприйняти, а головне — пропустити черед себе без кардинальних наслідків для боротьби.

Тримати удар, це не просто встояти, а вистояти і не впасти потім. Не потонути, навіть хильнувши через борт, дійти до цілі — не дивлячись на пробої.

Для цього треба воду — відкачувати. Біль, напругу, страждання — кричати, оплакувати й відпускати.

Напруга це реакція, а концентрація на місті напруги та болю, потрібна тільки для того, щоб відчути цей біль у всій гостроті і пройти його. Прийняти.

Коли відбувається агресивний різкий удар, то ми реагуємо на нього стисканням, вжиманням, передчасною напругою відповідних м’язів, — це захищає їх, дозволяє уникнути втрати контролю. Проте, для відновлення продуктивності, напруга має спадати. Для нанесення удару у відповідь або перенесення наступної атаки, — треба перегрупування.

Тренування полягає в опануванні механізму енергетичного маятника, що розкачується на терезах вселенських закономірностей природи у рамках цілей волі індивіда. Або — народу індивідів. І у нашого народу — віка таких тренувань, які стиснулися в місяці.

І, балансуючі свої вібрації із будь-яким варіантом розвитку реальності, — саме ви формуєте той один, який ми розділяємо прямо зараз разом. Хорошой боєць не той, хто дуже великий, має багаточисельну м’язову масу, або голосніше і страшніше лякає; маніяк, — не боєць.

Хороший боєць той, що вміє тримати удар. Тільки так можна навчитися їх не пропускати. Але поки — треба їх тримати, борючись ✊