Сьогодні моїм предметом дослідження став бойовик з претензією на комедійність, який називається “Red Notice” (2021).

Це дійсно новий формат подібного кіно, і його вже немає сенсу оцінювати ні по комедійності, ні по якості екшону і бойових сцен, бо обидві ці складові подаються виключно у продуманому, вивіреному та прорахованому балансі.

Сюжет, відповідно, також не має майже ніякої художньої складової, це виключно план сцен. І кожна сцена не ілюструє розвиток, еволюцію історії, та персонажів, — це сетап для дуже красивих чоловіків, сказати влучні фрази і ефектно показати товар або перейти до наступної сцени і наступної аналогічної фрази, яка може і відноситися, а може і не відноситися до сюжету, тим більше, що абстрактні та сміливі жарти і загравання з “четвертою стіною”, вже стають регулярним прийомом, особливо якщо персонажі створені акторами мають для цього підходящу органіку.

А Райян Рейнолдс в цьому плані може все. Тому, в результаті, це дійсно набір красивих живих картинок зі сценами і навіть непоганими жартами, але це вже не комедія. Плюс, вони деруться і влаштовують захопливий паркур, але це вже не бойовик, ні. І не буфонада теж. Це — сучасне комерційне кіно. Успішне, BTW.