Я вважаю Майкла Скотта, — одним із найкращих персонажів в історії кінематографу, або принаймні телевізійного, і вже точно серед сіткомів. Стів Карелл, який виконав цю роль, зміг прокачати такий потужний і заряджений образ, що він дав старт та заряд цілому серіалу, — ще на добрих 5 сезонів після свого уходу. Тому відразу як тільки у 2020-ому році з’явився новий серіал, мені стало цікаво, чи вдасться Стіву Кареллу через 10 років після відходу від такої роботи для вільного часу показати промені таланту, чи зможе він втілити образ іншої особи, чи йому буде заважати Майкл? Ну і взагалі, я старанний та послідовний дослідних сіткомів та їх механізмів жартів, монтажу та постановки, тому для мене знайомство з цим серіалом не було питанням вибору 🙂

Перш за все, скажу що вдалося. Принаймні в першому сезоні генерал Нерд виглядає та відчувається абсолютно іншою людиною, хоча Стів Карелл дуже добре зберігся. Проте, головне все ж для мене було тут питтання до його роботи, хоча зрозуміло що вона могла загубитися і в гівняному монтажі, і в слабкому сценарії, тощо. На декорації та постановку Нетфлікс не міг не дати правильний бюджет, тому картинка не може вже бути параметром оцінки та аналізу витвору телевізійного кіномистецтва. Але в першому сезоні “Космічних сил”, — все вийшло на рівні. Скажімо, 7-8 “Офісів” з 10.

Окремо варто зазначити блискучу і дуже сильну роботу великого Малковіча, які з Кареллом виявилися дуже приємним і сучасним дуетом заумного ботаніка та залізного армійця. Їх персонажі мають потужну хімію через їхню помітну та блискучу чутливість, чуйність та тонкість, попри — потужні авторитети і важливі місії, які, що дуже важливо, подаються у жанрі майже буфонади та абсурду, на фоні яких саме такі персонажі, можуть виглядати органічно, тобто, наче ці смішні ситуації дійсно виходять самі собою, а не, як буває у невдалих комедіях, є лиш наслідком дурості, тупості, просто якихось вад або помилок персонажів.

Це важливо виділити, що найбільш ефективний гумор передається через історії в яких персонажі по-перше прагнуть до розумних та раціональних вчинків, по-друге, це відбувається дійсно в ході сюжету, подій, та розвитку цих персонажів та історії. Ну і мабудь по-третє вони, ці персонажі, від початку мають бути прописані в сценарії як контроверсійні, але позитивні особистості з набором рис у яких цільова аудиторія зможе впізнавати себе, а актор зможе розкрити свої здібності.

На перший сезон команді “Космічних сил” це чудово вдалось! Бажаю їм успіху в другому, хоча вже бачу що був скорочений бюджет… тож відшуткуватися на тому ж рівні буде нелегко, а продовжити в такому потужному складі на третій сезон ніяк, хоча слухи ходять і наче анонс був… тож

Другий сезон з переїздом виробництва серіалу в інший штат, зазнав внутрішньої переробки та зміну підходів. У другому сезоні без космічних декорацій автори зосередилися на розкритті та розвитку персонажів та їх взаємодії. І цей розвиток і його відображення дається акторам на прийнятному рівні і виглядає весело, включаючи і самі жарти. Проте, на такому масштабі в такій реалізації це вже в цілому не відрізняється від інших добротних сіткомів і, нажаль, навряд чи буде мати продовження після третього сезону, де глядачів все ж таки, можливо, поверрнуть в космос…

Публікацію буде доповнено…